Boj o Novu skončil smírem, Železný zůstává

Vladimír Železný bude nadále ředitelem televize Nova a navíc se stane opět jednatelem společnosti CET 21, která drží licenci na vysílání. Dva rivalové v souboji o ovládnutí této televize - finanční skupina PPF a společnost MEF Holding Jiřího Šmejce - se totiž domluvili na společném postupu. Podle dohody PPF odkoupí padesátiprocentní podíl MEF Holdingu a připraví televizi na prodej zahraničnímu investorovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: TV NOVA

Tím, že PPF koupí 50 procent MEF Holdingu Jiřího Šmejce, vznikne společnost, která bude mít vliv nejen na řízení CET 21, ale bude vlastnit i všechny tři servisní společnosti televize, které se účastní výroby televizních programů a prodeje reklamních časů.

Podrobnosti dohody doplnil mluvčí Vladimíra Železného Martin Chalupský. "Obě společnosti se dohodly, že potvrdí doktora Vladimíra Železného ve funkci generálního ředitele televize Nova. Do pozice předsedy představenstva nového MEF Holdingu bude zvolen Jiří Šmejc a za jednatele společnosti CET 21 bude znovu zvolen Vladimír Železný a člen vedení skupiny PPF Petr Dvořák. Třetí funkce jednatele zůstane neobsazena."

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Chalupský: Dohoda o Nově

"Chceme nastolit stabilní právní stav a připravit celý systém pro prodej zahraničnímu strategickému investorovi," řekl Radiožurnálu o záměrech skupiny PPF její mluvčí Martin Švehla.

Další podrobnosti, jako například cenu, za níž PPF poloviční podíl MEF Holdingu koupil, sdělí obě společnosti až 9. srpna, kdy už budou podepsány jednotlivé prováděcí dohody.

Marika Táborská, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme