Boris Šťastný se vzdal funkce šéfa pražské ODS

Šéf pražské ODS Boris Šťastný se podle zdrojů Radiožurnálu vzdal své funkce. Učinil tak na schůzce představitelů pražské ODS se šéfem strany Petrem Nečasem, kde řešili vnitrostranické spory z posledních dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jednání přichází předseda pražské ODS Boris Šťastný, který pak na svou funkci rezignoval. | Zdroj: ČTK

Především se jednalo o mediální přestřelky mezi primátorem Bohuslavem Svobodou a právě Šťastným, které se vyostřily poté, co Svoboda bez vědomí Šťastného uzavřel koalici na pražské radnici s TOP 09.

Boris Šťastný své rozhodnutí odůvodnil tím, že se chce věnovat pozici zdravotnického experta strany a jeho role v komunální skončila. Vždy ji prý bral jen jako dočasnou. Pražská ODS je jednotná a já jsem svoji práci odvedl, shrnul své více než roční působení v čele organizace.

„Rozhodl jsem se odejít právě v tuto chvíli proto, že jsem přesvědčený, že nastává nová etapa na pražském zastupitelstvu,“ uvedl Boris Šťastný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boris Šťastný mluví o svém odstoupení z funkce šéfa pražské ODS ve Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

Premiér a šéf ODS Petr Nečas Šťastného rozhodnutí uvítal a poděkoval mu za jeho práci v pražské organizaci.

„Boris Šťastný je dlouhodobě můj klíčový spolupracovník v oblasti zdravotnictví jako předseda zdravotního výboru. Tím, že byl zaangažován v pražských volbách, jsem ho samozřejmě svým způsobem postrádal. Takže tím, že tato mise pro něho dopadla úspěšně, mám opět k dispozici svoji pravou ruku pro oblast zdravotnictví,“ uvedl Petr Nečas.

Primátora Bohuslava Svobodu prý rozhodnutí Šťastného překvapilo. V tom, zda ho by teď chtěl v čele pražské ODS nahradit, má Svoboda jasno:

„Pokud bych kandidaturu dostal, tak ji přijmu,“ řekl Bohuslav Svoboda.

Boris Šťastný skončí ve funkci do 30. ledna. V tento den má regionální sněm zvolit nového předsedu.

„Ve všech 15 oblastech v Praze proběhnou regulérní primárky, proto jsem také zvolil ten čas na konec ledna, aby měl oblasti dostatek času. A podle toho, jak oblasti budou reagovat, tak bude nepochybně zvolen i nový šéf pražské ODS. Dostává konsolidovanou stranu s primátorem ve městě, s vládou, dostává stranu, kde v oblastech nejsou žádné problémy,“ řekl Boris Šťastný.

Z funkce předsedy pražských zastupitelů za ODS odstoupil 29. listopadu Rudolf Blažek. Své rozhodnutí odejít zdůvodnil tím, že nechce rozdělovat zastupitelský klub. Včera skončil ve funkci také ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák. Hlavním důvodem odchodu z funkce je podle Dvořáka nedůvěra strany TOP 09, která od minulého čtvrtka vede Prahu v koalici s ODS.

V úterý pražští radní vyměnili několik členů dozorčí rady pražského dopravního podniku. Z orgánu odvolali tři starosty z ODS - Milana Richtra, Dalibora Mlejnského a Marka Ječménka - a bývalého náměstka primátora Antonína Weinerta (ČSSD).

Lucie Husárová 1, Tereza Bartůňková, Martina Spěváčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme