Bouřky zastavily provoz na 14 železničních tratích. Neprůjezdná je i řada silnic, na D2 vyrazily týmy ŘSD

Kvůli bouřím nyní stojí 14 železničních tratí. Nejdůležitější přenosové soustavy se počasí nedotklo, na dálnici D2 vyrazil pohotovostní tým Ředitelství silnic a dálnic, řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) k živelnímu neštěstí, které večer zasáhlo Moravu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion poškozený při bouři. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

„Všechny pohotovostní týmy z oblastní správy Brno se přemisťují, zjišťují rozsah škod a začínají všechno odklízet,“ uvedl Havlíček k situaci na železnici. O škodách ho průběžně informují šéfové dopravy, ale také energetické přenosové soustavy a společnosti ČEZ.

Hasiči, vojáci a další uklízí spoušť po tornádu. Lidé na pomoc postiženým poslali téměř 200 milionů

Číst článek

Ohledně přenosové soustavy probíhá komunikace mezi Českou republikou a Slovenskem. Naštěstí té úplně nejhlavnější přenosové soustavy se to nedotklo,“ uvedl s tím, že na sčítání škod je moc brzo. Za nejdůležitější nyní považuje, aby se zprovoznily všechny tratě.

Na Hodonínsko, kde několik obcí zasáhlo tornádo, míří podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) všechny jednotky integrovaného záchranného systému včetně záchranných útvarů a USAR týmů, které vyhledávají lidi pod sutinami.

Premiér Andrej Babiš (ANO) na twitteru uvedl, že se nemůže kvůli počasí vrátit z Bruselu do ČR. O pomoc postiženým oblastem požádal vicepremiérku Alenu Schillerovou (za ANO).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme