Zákrok v Borovanech kazí podle Vondráška dobré jméno policie, nechce ale dělat předčasné soudy

Policisty, kteří zasahovali na mítinku v jihočeských Borovanech, zatím vedení policie nepostavilo mimo službu. Na brífinku to řekl policejní prezident Martin Vondrášek. Zákroky má podle něj prověřit Generální inspekce bezpečnostních sborů, které prezidium v pátek předalo potřebné materiály. Policejní prezident se také kvůli zásahům policie v Borovanech a Českém Krumlově sešel se šéfem jihočeské policie.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový policejní prezident Martin Vondrášek

Nový policejní prezident Martin Vondrášek | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Žák z osmé třídy odnesl poslanci a předsedovi Andreji Babišovi v jihočeských Borovanech reproduktor, který za chvíli vrátil jeho týmu. Vzápětí ho zaklekli tři muži v kraťasech a v trikách. Poté si jeden z nich připevnil na triko označení policie.

Rakušan: Policie nemůže zaklekávat čtrnáctiletého chlapce. To je neomluvitelné selhání

Číst článek

Policisté školáka odvezli na služebnu, jeho matku podle serveru odmítli vzít s sebou. Vondrášek upozornil, že v Borovanech se policisté před zákrokem opakovaně prokázali, zasáhli až poté, co mladík neuposlechl její výzvy.

Jeden ze zasahujících policistů měl na hlavě kšiltovku s heslem Babišovy kampaně. „Nechci předjímat to šetření, ale předpokládám, že minimálně tato záležitost bude součástí kázeňského řízení,“ řekl Vondrášek.

O incidentu bude policejní prezident v pondělí jednat i s ministrem vnitra Vítem Rakušanem z hnutí STAN. Policejní úřad vnitřní kontroly podle Vondráška prověří i druhý incident v Českém Krumlově.

Ministr vnitra Vít Rakušana z hnutí STAN chce, aby policie vyvodila personální důsledky včetně kázeňských postihů. On sám do její práce ale zasahovat nebude. V rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že je potřeba aby policisté v civilu byli jasně označeni. 

Marie Veselá, cen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme