Na Českobudějovicku hoří skládka pneumatik. Lidé by neměli větrat, škoda je 60 milionů

Požár skládky pneumatik ve firmě na jejich recyklaci u Borovan na Českobudějovicku způsobil podle krajských hasičů škodu 60 milionů korun. Hořet začalo dnes před 2.00, hasiči požár kolem 9.00 lokalizovali a oheň se přestal šířit. Oheň zasáhl plochu o rozloze větší než hektar. Největší škodu způsobil oheň především na technologiích na zpracování gumy. Řekl to mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý.

Aktualizováno Borovany (Aktualizováno: 13:14 3. 8. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolem 05.30 hasiči informovali, že hoří na ploše zhruba 100 krát 150 metrů

Požár zasáhl firmu na recyklaci pneumatik | Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Hasiči na místo postupně vyslali 26 cisteren a vyhlásili třetí stupeň poplachu, který stále trvá. Kvůli zásobování vodou zřídili tři čerpací stanoviště u rybníků v okolí.

„Naměřili jsme nízké koncentrace škodlivin, stále monitorujeme ovzduší. Doporučujeme, aby lidé nevětrali v blízkosti místa události,“ uvedl dopoledne mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý na twitteru. Dodal, že zásah bude pokračovat ještě několik hodin.

Hasiči budou rozhrnovat shořelé pneumatiky a kontrolovat, zda se někde nenachází další ohniska požárů. „Není vyloučeno, že zde budeme až do pátku,“ uvedl. Firma v Borovanech zpracovává pneumatiky. Z granulátové drtě vyrábí například materiál na plochu dětských hřišť. Uchráněná hodnota majetku činí 100 milionů korun. Příčiny požáru hasiči vyšetřují.

„Jsme teprve na začátku a pracujeme se všemi verzemi,“ řekl Malý. Jde o druhý větší požár v rozmezí jednoho dne ve stejné lokalitě. Od úterní noci hasiči zasahovali u požáru haly a skladu s nářadím v Ledenicích na Českobudějovicku. Obě lokality dělí vzdušnou čarou jen stovky metrů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme