Bouře nad jižními Čechami si vyžádala lidský život

Večer bylo naše území zasaženo další silnou letní bouří. Její následky stále likvidují desítky hasičů. Nejprve se bouře přehnala přes jižní Čechy a postihla Českokrumlovsko, Českobudějovicko a Jindřichohradecko. Zanechávala za sebou vyvrácené stromy a zatopené sklepy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nespoutaný živel si vyžádal jeden lidský život. Podle vyjádření policistů zabil padající strom mladého muže nedaleko Kempu 2 u rybníka Hejtman v Chlumu u Třeboně ve chvíli, kdy šel po silnici. V Českém Krumlově ukončil přívalový déšť slavnostní zahájení 10. Mezinárodního hudebního festivalu.

Později nepřízeň počasí zasáhla Vysočinu, kde napáchala podobné škody jako v jižních Čechách. Na Pelhřimovsku u Žirovnice evakuovali záchranáři jeden dětský tábor, v Pelhřimově pak dvakrát vytahovali z vody uvízlé automobily.

Hasiči museli evakuovat také dětský tábor v lese u Trhového Štěpánova na Benešovsku. Prudké deště rozvodnily Štěpánovský potok, a zhruba stovka dětí proto byla přemístěna do tělocvičny v blízké obci.

Bouře způsobila problémy i v Královéhradeckém kraji. Nejhorší byla situace v okolí Nového Bydžova.

Některé obce v jižních Čechách zůstanou do neděle bez proudu. Technici Jihočeské energetiky se pokusí ještě večer uvést do provozu alespoň hlavní linky elektrického vedení, které porušila včerejší bouře. Během večera by se mělo podařit vrátit elektrický proud většině domácností. Bez proudu přesto zůstane několik set odběratelů především na Jindřichohradecku, kde byly škody největší. Hrubé odhady škod na energetické síti se pohybují do pěti miliónů korun. Konečná částka bude však zřejmě vyšší.

Milan Kopp, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme