Bouře zasáhla i hodonínskou zoo. Polovina areálu je zničená, zvířata ale přežila

Mimořádně silná bouře postihla i Zoo Hodonín, popadaly stromy, zničené jsou ohrady, psí útulek podle ředitele Martina Kruga v podstatě neexistuje. Zvířata jsou v šoku, ale měla by být všechna v pořádku.

Hodonín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nad Hodonínem se objevilo tornádo

Nad Hodonínem se objevilo tornádo | Foto: Marek Sitař | Zdroj: ČTK / PR

„Vypadá to katastrofálně, v hrozném stavu máme útulek, dalo by se říct, že neexistuje. Snažíme se stěhovat psy. Zvířata jsou všechna v pořádku, všechno pozavírané, bez újmy,“ uvedl ředitel.

Hasiči, vojáci a další uklízí spoušť po tornádu. Lidé na pomoc postiženým poslali téměř 200 milionů

Číst článek

Podle něho v podstatě polovina zoologické zahrady zmizela před očima. „Hlavně stromy, ohrady jsou pryč, ploty, budovy drží. Pryč je všechno, co bylo z plechu, ze dřeva, to je kdo ví kde. Lítaly tady kusy betonu, je to šílené,“ uvedl ředitel.

„Už je tma a všechny škody nejsou vidět. Pořádně uvidíme až zítra ráno. Není tady světlo, elektřina nejde. Dráty jsou po zemi, někde tady tekla voda,“ popsal ředitel.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Hlavním lákadlem jsou smetanově zbarvení lvi a jejich lvíčata. Bouře a vzdušný vír, zřejmě tornádo, se prohnaly Hodonínskem a Břeclavskem, stovky domů jsou bez střech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme