Bouře v Česku má druhou oběť, na Slapech utonul mladý muž

Bouře s vichřicí, která ve čtvrtek večer zasáhla Českou republiku, si vyžádala druhou lidskou oběť na Příbramsku. Ve Slapské přehradě se utopil pětadvacetiletý muž. Jeho tělo dnes z dvouapůlmetrové hloubky u obce Županovice vylovili policejní potápěči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní nádrž Slapy | Foto: Wikimedia Commons, Hynek Moravec

Muž se odpoledne před prudkou bouřkou projížděl na loďce. Spolu s ním tam byli čtyři další lidé, mezi nimi sedmiletá dívka.

"Pramice se ve velkých vlnách potopila a čtyři osoby včetně dítěte doplavaly ke břehu. Pátému se to však už nepodařilo," řekla Českému rozhlasu policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová. Muž podle zjištěných informací neuměl plavat. Někteří svědkové mluvili o tom, že byl opilý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánka Zatloukalová o neštěstí na Slapské přehradě

Při čtvrteční bouřce zahynula také pětasedmdesátiletá žena v Hrádku nad Nisou. V parku na ni spadly větve ulámané silným větrem. Řádění živlů si vyžádalo i několik zraněných. V nemocnici skončilo roční dítě z Hořic poté, co na jeho kočárek spadl strom.

V Bratkovicích na Kladensku blesk zranil dva chlapce ve věku třináct a čtrnáct let. Hoši se před bouřku schovali ve zděné autobusové zastávce, která měla železnou mříž v okně. Jeden z chlapců se jí v době, kdy blesk uhodil, držel a utrpěl popáleniny na hrudníku. Také on skončil v nemocnici, v ohrožení života ale není.

"Hoch zůstává na klinice dětské chirurgie a traumatologie, na jednotce intenzivní péče. Jeho stav je stabilizovaný, je při vědomí a normálně komunikuje s okolím," uvedla mluvčí Thomayerovy nemocnice v Praze Martina Štanclová. Lékaři nyní čekají na výsledky jeho vyšetření.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Štanclová popisuje stav zraněného hocha

Související příspěvky:
Energetici a železničáři likvidují následky bouřky
Bouřka v Polsku zabila sedm lidí
Přes Česko se přehnaly prudké bouřky, jedna žena zemřela
Přes Česko se rychle ženou silné bouřky

Marika Táborská, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme