Po celém Česku hrozí bouře s přívalovými dešti, vítr místy dosáhne rychlosti až 90 km/h

Bouře s přívalovými dešti, krupobitím a silným větrem hrozí v neděli na území celého Česka. Na jihu a východě Čech a v části Moravy a Slezska hrozí i povodně, vyplývá z nedělní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která rozšířila dřívější varování před bouřkami vydané ústavem v sobotu. Hlavně v části východních Čech a na severozápadě Moravy a Slezska mohou po bouřkách hladiny řek vystoupat až na nejvyšší, třetí povodňový stupeň.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto)

V bouřkách hrozí podle meteorologů rychlé rozvodnění menších toků, zatopení sklepů, pády stromů nebo úrazy bleskem. Ilustrační foto | Foto: stock exchange

Bouřky budou postupovat od západu. Pro západ Čech platí výstraha před bouřkami od nedělních 13.00 do 20.00, pro zbytek Čech pak od nedělních 15.00 až do pondělních 03.00 a pro Moravu a Slezsko od nedělních 18.00 také do pondělních 03.00.

Česko zasáhnou v neděli bouřky se silným větrem a krupobitím. Na jihu a východě Čech hrozí povodně

Číst článek

V bouřkách hrozí podle meteorologů rychlé rozvodnění menších toků, zatopení sklepů, pády stromů nebo úrazy bleskem. Kvůli silnému větru, který může místy v nárazech dosáhnout až rychlosti 90 kilometrů za hodinu, by měli lidé zabezpečit okna, dveře nebo volně položené předměty na zahradách.

Zvláště na Moravě a ve Slezsku bude vydatně pršet i v pondělí. V některých regionech tak podle ČHMÚ hrozí od nedělních 21.00 až do úterního poledne záplavy.

Výstraha před zvýšením hladin řek platí pro Jihočeský, Pardubický a Olomoucký kraj, většinu Moravskoslezského kraje a části Plzeňského, Středočeského, Královéhradeckého a Jihomoravského kraje a Vysočiny. Hlavně na menších vodních tocích se hladiny mohou zvednout až na úroveň třetího povodňového stupně.

„Vzhledem k predikovaným srážkám očekáváme v neděli ve večerních hodinách vzestupy hladin řek s předpokládaným dosažením prvního stupně povodňové aktivity, ojediněle až druhého stupně, zejména v povodí horní Vltavy, středního Labe, střední Moravy a částečně také v povodí Odry,“ sdělili pracovníci ČHMÚ.

„Vzhledem k předchozímu nasycení je zvýšené riziko velmi rychlých vzestupů i s možností ojedinělého překročení třetího stupně povodňové aktivity na tocích odvodňujících Jeseníky,“ doplnili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme