Výstraha před bouřkami. Část Česka zasáhnou větší kroupy, zejména Jihočeský kraj a Vysočinu

Část republiky od jihu Čech přes Vysočinu a východní Čechy mohou během čtvrtečního odpoledne a večera ojediněle zasáhnout extrémně silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 60 milimetrů, nárazy větru o rychlosti 100 kilometrů za hodinu a velkými kroupami, uvedli v aktuální výstraze meteorologové. S výjimkou Karlovarského a Ústeckého kraje hrozí silné bouřky v celém Česku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průtrž mračen, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výstraha před extrémně silnými bouřkami platí od 15.00 do půlnoci pro Pardubický kraj a Kraj Vysočina a pro některé regiony Jihočeského a Královéhradeckého kraje. Výstraha před velmi silnými nebo silnými bouřkami vyprší v pátek v šest ráno.

#vystraha Dnes odpoledne, večer a v noci na pátek se na většině našeho území od jihozápadu vyskytnou přeháňky nebo bouřky, které budou místy silné, velmi silné až extrémně silné, s přívalovými srážkami kolem 60 mm, kroupami i větších rozměrů a nárazy větru až kolem 100 km/h.

13:06 – 08. 07. 2021

16 111

„Ve čtvrteční odpoledne a večer a v noci na pátek se na většině našeho území od jihozápadu vyskytnou přeháňky nebo bouřky, které budou místy silné až velmi silné s přívalovými srážkami kolem 60 milimetrů, kroupami i větších rozměrů a nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině. V jižních a východních Čechách a na Vysočině navíc nelze během dnešního odpoledne a večera vyloučit ani ojedinělý výskyt extrémně silných bouřek s velkými kroupami a nárazy větru kolem 100 kilometrů za hodinu,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Déšť a kroupy: Závěr týdne bude deštivý. Ze čtvrtka na pátek Česko ovládnou silné bouřky

Číst článek

Během noci by měla bouřková činnost slábnout, na Moravě a ve Slezsku se silné bouřky mohou výjimečně vyskytnout ještě v pátek odpoledne a večer.

Povodňová pohotovost, kdy se voda v řekách může vylévat z břehů do okolní krajiny, začne od 15.00 platit pro Prahu, Jihočeský, Plzeňský, Pardubický kraj a Kraj Vysočina stejně jako pro část Středočeského a Královéhradeckého kraje. V pátek ráno tyto regiony přejdou až do odvolání na nižší stupeň čili povodňovou bdělost, která se ode dnešního odpoledne vztahuje i na všechny moravské kraje, Liberecký kraj, část Královéhradeckého a Středočeského kraje.

Ve čtvrtek platí také výstraha meteorologů před vedry, teploty na některých místech Moravy a Slezska mohou překročit i 34 stupňů Celsia. Ve všech čtyřech moravských krajích platí do půlnoci varování před vznikem požárů.

V pátek pak bude celý den oblačno až zataženo. V brzké ráno se na Moravě a ve Slezsku ještě mohou vyskytnout extrémně silné bouřky. Oblačnosti a srážek ubude večer.

ere, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme