Kvůli silné bouřce jsou bez proudu desítky tisíc domácností. Nejhorší je situace na Zlínsku

Kvůli silné bouřce jsou v Česku bez proudu desítky tisíc domácností. Společnost E.ON evidovala pozdě večer 36 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny bylo kolem 22.30 na jejím distribučním území 46 000 domácností, přičemž kolem 21.00 to bylo 70 000 domácností, sdělila mluvčí společnosti E.ON Martina Slavíková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči řešili od 17.00 do 22.00 v souvislosti s bouřkami 570 událostí. | Foto: Reynaldo Amadeu Dal Lin Junior Juba | Zdroj: Pixabay

Nejhorší situace je podle ní na Zlínsku a Uherskohradišťsku. Hasiči řešili od 17.00 do 22.00 v souvislosti s bouřkami 570 událostí. Nejvíce zasaženým krajem je Vysočina, následuje Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Zlínský kraj a Olomoucký kraj, uvedli hasiči na twitteru.

„Naši pracovníci jsou stále v terénu a na odstranění poruch i nadále intenzivně pracují. Předpokládáme, že práce budou pokračovat až do půlnoci a začnou v případě potřeby znova zítra (ve středu) ráno. Vše samozřejmě záleží na počasí a podmínkách v terénu,“ uvedla Slavíková.

Česko zasáhly bouřky a déšť. Vítr vyvracel stromy na silnice a zastavil provoz na železnici

Číst článek

Největší omezení jsou podle ní momentálně na Zlínsku, kde se bez elektřiny ocitlo 27 000 domácností. Poruchy přetrvávají i na Kroměřížsku a na Otrokovicku.

Bouře napáchala škody rovněž na jihu Moravy, kde je bez dodávek proudu 19 000 domácností. „Jen na Hodonínsku se výpadky proudu týkají 15 000 domácností a na Břeclavsku, kde momentálně řešíme 15 poruch na vedení vysokého napětí, je bez elektřiny více než 2000 domácností,“ uvedla mluvčí.

Na Vysočině a v jižních Čechách se většinu poruch již podařilo opravit a bez elektřiny zde zůstávají nižší stovky domácností, dodala.

Hasiči řeší především popadané stromy na komunikacích, domech a právě i elektrickém vedení a na několika objektech v Olomouckém kraji i utržené střechy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme