Přívalové deště, kroupy, nárazy větru. Meteorologové varují před bouřkami na severozápadě Čech

Západ a severozápad Čech zasáhnou v sobotu odpoledne a večer velmi silné bouřky, které mohou doprovodit přívalové srážky, krupobití a nárazový vítr. Napršet může 40 až 60 milimetrů na metr čtvereční. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro celý Karlovarský a Ústecký kraj a pro okres Česká Lípa v Libereckém kraji, a to od 14.00 do 23.00. Ve zbytku země budou bouřky slabší. Bouřkové počasí vydrží na většině území až do neděle.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, déšť, vítr, obloha, Praha, Hradčany (Ilustrační foto)

Déšť v Praze. Ilustrační foto. | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Navíc se na západě a severozápadě Čech mohou objevit i velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny 40 až 60 milimetrů, kroupami a nárazy větru,“ uvedl meteorolog Štefan Handžák pro Radiožurnál.

I v neděli se mohou odpoledne a navečer objevit silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 40 milimetrů. V oblastech, které zasáhnou přívalové deště, se mohou rozvodnit malé toky, potoky a jindy suchá koryta.

Nelze vyloučit zatopení níže položených míst, sklepů nebo podemletí komunikací. Lidé by kvůli silnému větru měli zajistit okna i dveře a uklidit či upevnit volně položené předměty nebo stavební jeřáby.

ČTK, dto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme