Česko podle meteorologů v noci zasáhnou další bouřky. Výstraha platí pro osm krajů

Východní část Česka a jižní Čechy zasáhnou v pondělí večer a v noci na úterý bouřky. Ojediněle mohou být i silné. Doprovázet je bude silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, a přívalové deště s kroupami. Výstraha, kterou v pondělí vydal Český hydrometeorologický ústav, platí pro osm krajů od pondělních 17.00 do úterní druhé hodiny ranní. Proti nedělním informacím je rozšířená o pět okresů Jihočeského kraje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pondělí má být nejteplejší z celého týdne, od úterý se v Česku mírně ochladí. Ilustrační foto | Foto: stock exchange

V deštích naprší až 35 litrů vody na metr čtvereční. Déšť může rozvodnit malé toky a zatopit sklepy, vítr by mohl lámat větve stromů.

Nebezpečí mohou představovat i kroupy a blesky, uvedli meteorologové.

Noční obloze budou vévodit Perseidy. Padající hvězdy ale podle meteorologů schovají mraky

Číst článek

Bouřky by se podle meteorologů měly objevit v Pardubickém, Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji, dále v Kraji Vysočina a několika okresech Královéhradeckého a nově i Jihočeského kraje. V jižních Čechách půjde o okresy Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Trhové Sviny a Třeboň.

Bouřky postupovaly přes Českou republiku i v noci na pondělí, podle informací meteorologů na facebooku šlo o „poměrně aktivní bouřkový systém“. Bouřky přešly z Bavorska přes jihozápadní a střední Čechy až do severovýchodních, kde zeslábly. V deštích spadlo maximálně 20 litrů vody na metr čtvereční.

Pondělí má být nejteplejší z celého týdne, od úterý se v Česku mírně ochladí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme