Bouřky si už vyžádaly druhou oběť

Jeden mrtvý a velké materiální škody - takové jsou následky sobotní večerní bouře s krupobitím na Kroměřížsku. Vichřice dosahovala rychlosti až 100 kilometrů za hodinu. Obětí je starší žena, na níž spadl strom mezi obcemi Brusný a Rusava. Prudké bouřky by se podle meteorologů už neměly opakovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vichr, který se v sobotu večer přehnal přes jižní Moravu, vyvrátil mnoho stromů, poškodil řadu střech a déšť zaplavil některé domy. Jeden vyvrácený strom spadl i na projíždějící vlak, ale naštěstí nebyl nikdo zraněn. Jak Českému rozhlasu potvrdil přednosta Okresního úřadu v Kroměříži Miroslav Pilát, největší škody vichřice napáchala v Holešově, kde strhla střechy domova důchodců a tří činžovních domů. S odstraňováním následků tam pomáhají i vojáci. Značné škody vznikly i na elekrickém vedení a některé obce stále zůstavají bez elektrického proudu. Kroměřížští hasiči kvůli bouři vyjížděli k více než osmi desítkám případů.

Také v okolí Brna větrná smršť vyvracela stromy a poškodila střechy některých domů. Podle operačního důstojníka tamního hasičského sboru Roberta Kopřivy největší problémy přinesla bouřka Brnu - Tuřanům. Poškozena tam byla i střecha místního kostela. Hasiči dnes museli odřezat a sundat poškozenou kupoli kostela, protože hrozilo její zřícení. Spadlé stromy zaměstnávají hasiče také na Vyškovsku.

Páteční bouře na jihu Čech způsobila nejvíce škod na zařízení energetiků za posledních dvacet let. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil tiskový mluvčí Jihočeské energetiky Vladimír Vácha. Energetici pracují v těchto chvílích na posledních poruchách a snaží se zajistit dodávky elektřiny i do odlehlých míst regionu. Celkem bylo nahlášeno 247 poruch, nejvíce na Českobudějovicku a Jindřichohradecku.

První obětí bouřlivého počasí, které v uplynulých dvou dnech zasáhlo některé části naší republiky, byl osmnáctiletý mladík. Toho v pátek večer u Třeboně rovněž zasáhl vyvrácený strom.

Jaroslav Hausdor, Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme