Bouřky trápily hlavně Prahu a střední Čechy

Bouřky a přívalové deště trápily Česko i ve středu. Silná bouřka se vpodvečer přehnala přes střední Čechy. Voda zaplavila i část akvaparku nedaleko Říčan. Bouře, silný vítr a přívalové lijáky se přehnaly také nad Prahou, jihem Čech či jižní Moravou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Hodslavic na Novojičínsku

Obyvatelé Hodslavic na Novojičínsku | Zdroj: ČTK

Kvůli silné podvečerní bouřce a přívalovému dešti měli plné ruce práce středočeští hasiči. Od půl páté evidovali asi čtyřicet výjezdů. Nejčastěji pomáhali čerpat vodu ze zatopených sklepů.

Například v Čáslavi vyjížděli hasiči čerpat asi na šest míst. Jednalo se většinou o sklepy, kam se dostala voda, kterou nestačila zadržet kanalizace. Asi metr vody stál také před garážemi v Jesenici. V Sedlčanech hořela zase elektrická rozvodna. Ve středních Čechách popadalo vlivem silného větru i několik stromů, motorové pily byly potřeba například mezi Kutnou Horou a Čáslaví.

Asi nejvíc práce měli ale hasiči v akvaparku Průhonice-Čestlice u Prahy. Voda tam zaplavila přízemní prostory, kde se nacházejí například kanceláře. Kam všude se voda dostala, hasiči i zaměstnanci zjišťují. Provoz samotného akvaparku však narušen nebyl, a tak návštěvníci mohli zůstat v bazénech.

Bouře, silný vítr a přívalové lijáky potrápily také Prahu, jih Čech či jižní Moravu. V Praze vyjížděli hasiči nejméně na 15 místech. Čerpali vodu ze zaplavených sklepů, uklízeli polámané stromy a utržené střechy. Plechovou střechu odnesl poryv větru například z paneláku v Rezlerově ulici v Praze-Horních Měcholupech dopadla na chodník, ale naštěstí nikoho nezranila. Podle svědka poškodila jen několik zaparkovaných aut.

O záplavách si můžete také přečíst:
Stát nabízí lidem postiženým povodněmi nenávratnou finanční pomoc
Přívalové deště dál putují hlavně po Čechách
Jihočeské i severomoravské řeky se uklidňují, meteorologové ale dál varují před bouřkami
Výstraha meteorologů před povodněmi potrvá zřejmě až do čtvrtka
Povodně si vyžádaly už třináct obětí
Silné deště opět rozvodnily řeky v oblasti Jeseníků
S odklízením následků povodní pomáhají vojáci
Pojišťovny: Lidé by měli před úklidem po povodni zdokumentovat škody
ŘSD: Škody na silnicích po povodni budou kolem miliardy korun
Hladiny řek už na většině míst kulminovaly a začínají klesat
Třetí nejhorší povodně, vláda slíbila peníze

Michal Trnka, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme