Portugalsko 2:1 Česko

V Čechách se v pátek vyskytnou bouřky s přívalovým deštěm, výstraha platí i pro České Švýcarsko

V Čechách se v pátek odpoledne a v noci na sobotu místy vyskytnou silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm a silným větrem. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Jeho upozornění před pátečními bouřkami platí i pro Ústecký kraj, kde od neděle hasiči likvidují rozsáhlý požár v Národním parku České Švýcarsko. Výstraha před nebezpečím vzniku a šířením požáru zatím ale zůstává pro Čechy v platnosti.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blesk při letní bouřce

Páteční bouřky mohou být podle meteorologů doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny okolo 40 milimetrů (ilustrační foto) | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

Meteorologové uvedli, že páteční bouřky mohou být doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny okolo 40 milimetrů, zhruba dvoucentimetrovými kroupami a nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.

Počítat by s nimi měli obyvatelé všech krajů v západní polovině Česka od pátečního poledne minimálně do sobotních jedné hodiny ranní. Vydatnější déšť se očekává podle meteorologů také v sobotu, a to na severovýchodě Česka. „Situaci budeme upřesňovat během pátku,“ doplnili.

Poslední červencový víkend v Česku nebude horký, nejvyšší teploty meteorologové očekávají do 26 stupňů, přičemž chladnější z obou víkendových dnů bude sobota.

Čtvrtek má být podle meteorologů ještě beze srážek. V pátek se už postupně na většině území objeví déšť nebo přeháňky, místy i silné bouřky. Naopak na Moravě a ve Slezsku čekají vydatnější srážky v sobotu. V dalších dnech bude srážek opět pozvolna ubývat, doplnili meteorologové.

„Oblast Česko-saského Švýcarska postižená požárem se stejně jako zbytek republiky může dočkat srážek zejména v pátek a v sobotu. V pátek mohou být bouřky doprovázeny přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h,“ uvedli meteorologové k předpovědi počasí pro oblast, kde rozsáhlý požár zachvátil 1000 hektarů lesa, zničil dva domy a další poškodil.

Nejvyšší teploty v sobotu vystoupí podle předpovědi na 21 až 25 stupňů, při trvalejších srážkách se ale může ochladit na zhruba 19 stupňů. V neděli budou teploty mírně vyšší, denní maxima budou mezi 22 až 26 stupni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme