Boží Dar zůstává dál uzavřený, vedení města zakázalo i vstup do lesů

Kalamitní stav na Božím Daru dál platí. Centrum krušnohorského města zůstává pro dopravu uzavřeno. V neděli večer město navíc zakázalo vstup do obecních lesů, což platí i pro běžkaře. V pondělí se nebude lyžovat na Klínovci ani v Božím Daru. Kromě sněžení se totiž očekává silný vítr o síle orkánu, sdělil starosta města Jan Horník (STAN).

Tento článek je více než rok starý.

Boží Dar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fréza městských služeb se snaží uvolnit ulice v centru Božího Daru na Karlovarsku (12. ledna 2019)

Fréza městských služeb se snaží uvolnit ulice v centru Božího Daru na Karlovarsku (12. ledna 2019) | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

„Z důvodu meteorologické předpovědi, která předpovídá velmi silný vítr o síle orkánu, zůstane v pondělí 14. ledna celý Skiareál Klínovec a Boží Dar mimo provoz,“ uvedl starosta Božího Daru Jan Horník.

Na běžkařku v Beskydech spadl strom obtěžkaný sněhem, utrpěla vážná zranění

Číst článek

Na Božím Daru napadlo za poslední dny asi 25 centimetrů sněhu. To způsobilo problémy hlavně ve městě. Radnice proto zakázala vjezd návštěvníkům, kteří nemají vyhrazená místa k parkování. Pro lyžaře jsou k dispozici odstavná parkoviště na kraji města.

„Žádáme, aby řidiči dbali pokynů dopravní policie. Parkoviště před vjezdem a naproti čerpací stanici jsou uklizena s dostatečnou kapacitou. Všechny tři lyžařské areály ve městě Boží Dar mají vynikající sněhové podmínky,“ popsal ještě v neděli ráno situaci Horník. Město ale už ráno nedoporučovalo vjezd na běžecké tratě právě kvůli riziku pádu stromů.

Příjezd na vrchol Klínovce je prozatím pro veřejnost uzavřen, než se podaří vyčistit silnice a parkoviště na vrcholu hory.

„Vzhledem k totálnímu vyčerpání lidských zdrojů město Boží Dar negarantuje nikomu vjezd a výjezd z centra obce. Přitom 90 procent všech potíží vzniklých při úklidu sněhu na Božídarsku způsobují řidiči osobních vozidel, kteří jsou neskutečně arogantní a agresivní. Bohužel nedbají ani pokynů Polici ČR,“ konstatoval Horník.

Na Božím Daru i nadále sněží a podle předpovědi má od odpoledne napadnout dalších 30 centimetrů sněhu. V okolí silničáři dnes uzavřeli i silnici II/219 z abertamské křižovatky ve směru na Plešivec - rozcestí.

Do Česka během nedělní noci přijde silný vítr, varují meteorologové

Číst článek

Uzavírka byla vyhlášena kvůli nebezpečí pádu stromů přetížených sněhem a má trvat nejméně do pondělí. Do odvolání byla večer uzavřena i silnice od kruhového objezdu u hraničního přechodu u Božího Daru směrem na Vejprty. Pouze pro místní a vozy záchranného systému je využitelná silnice z Božího Daru na Ryžovnu, Myslivny a Zlatý Kopec.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme