Bradáčová se nemusí omlouvat Martincovi, rozhodl soud

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat někdejšímu šéfovi protikorupční policie Tomáši Martincovi, rozhodl soud, který zamítl expolicistovu žalobu. Martinec se s Bradáčovou soudil kvůli tvrzení, že proti ní konstruoval kauzu. Bývalý policista požadoval vedle omluvy také 200 000 korun za zásah do osobnostních práv. Verdikt není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová | Foto: Filip Jandourek

Soudkyně Otília Hrehová konstatovala, že Martinec v prvé řadě vůbec neměl žalovat Bradáčovou jako soukromou osobu, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze, které nese za výroky své šéfky odpovědnost. Mezi sdělením Bradáčové a údajným porušením osobnostních práv Martince navíc nenašla příčinnou souvislost.

Bradáčová není podjatá, řekl Ústavní soud a zamítl stížnost žalobkyně Máchové

Číst článek

Martinec tvrdí, že Bradáčová využila svého vlivu a odstartovala proti němu mediální kampaň. V březnu 2013 řekla moderátorovi po interview v rádiu, že protikorupční policie na ni „vyrobila" kauzu podjatosti při šetření zakázky údajně spojené s jejím manželem.

Později vyšlo najevo, že Martinec se předtím s Bradáčovou sešel a sdělil jí, že její manžel, s nímž v té době už nežila, figuruje v jedné z kauz. Podle pozdějších závěrů kontroly Policejního prezidia se tím nedopustil trestného činu ani přestupku, postupoval však nestandardně.

Martinec uvádí, že výrok Bradáčové se nezakládal na pravdě a jeho cílem byla Martincova profesní i mediální likvidace. Tehdejší policejní funkcionáři na něj prý začali vyvíjet tlak, který vyústil v jeho rezignaci a odchod od policie. Bradáčová už dříve sdělila, že Martincův současný postup nemá důvod komentovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme