Branný a bezpečnostní výbor sněmovny se rozdělil

Sněmovna i přes nesouhlas opozice rozdělila svůj branný a bezpečnostní výbor na dva. Tak tomu bylo také v minulém volebním období, než se oba výbory kvůli úsporám spojily.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 6.12.2011

Poslanecká sněmovna 6.12.2011 | Foto: Filip Jandourek

Vedení bezpečnostního výboru by se měl údajně ujmout exministr vnitra a předseda Věcí veřejných Radek John. Podle ČSSD je nově vytvořený post pouze trafikou pro Johna.

„Zaprvé to není trafika, to je velmi vážná práce. Bezpečnostní výbor vlastně musí dohlížet nad tím, jak tady funguje protikorupční strategie, musí pomoci Karolíně Peake v jejím boji – to opravdu není trafika, to je naopak veliká práce,“ brání se John.

Předsedou branného výboru by se nově mohl stát jeho nynější místopředseda Jan Vidím z ODS.

V čele spojeného branného a bezpečnostního výboru byl dosud sociální demokrat František Bublan, který prý povede jinou komisi.

Sociální demokracie chtěla, aby se případné dělení výboru provedlo až v příštím volebním obobí. Koalici také vytýká, že původně slibovala redukci sněmovních funkcí.

Zatímco poslanci bez funkce pobírají mzdu ve výši zhruba 56 tisíc korun, předsedové výborů a komisí dostávají navíc asi 23 tisíc korun.

Poslanci dnes také rozhodli o zřízení stálé komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů, která začne fungovat od příštího roku.

Jana Zemanová, Martina Spěváčková, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme