V domě v Břeclavi našli policisté dva mrtvé důchodce. Nejspíš byli ubodáni

Dva mrtvé, muže a ženu, nalezli policisté v domě v Šilingrově ulici v Břeclavi. Podle mluvčího policie Pavla Švába nasvědčují zjištěné okolnosti tomu, že se na jejich úmrtí podílel někdo další. Podle informací ČTK z místa byli devětaosmdesátiletý muž a starší žena nalezení v rodinném domě ubodaní. Starosta Svatopluk Pěček (ANO) řekl, že radnice poskytuje policii součinnost.

VIDEO Břeclav (Aktualizováno: 12:24 7. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté prohledávají okolí nedaleké řeky. Pravděpodobně pátrají po zbrani. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Místo policie zapečetila, ohledávají ho specialisté, vyslýchají sousedy a další svědky. Dům není daleko od řeky, k níž se podle informací z místa sjely dopoledne policejní vozy speciálních pořádkových jednotek. Podle informací ČTK budou zřejmě v řece nebo na březích hledat vražednou zbraň.

Policisté našli těla podle Švába v úterý. Na místě byla i záchranná služba. „Vyslali jsme tam posádku s lékařem. U dvou osob konstatoval smrt. Na místě jsme se ještě postarali o mladého muže. Převezli jsme jej do břeclavské nemocnice,“ uvedla bez podrobností mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Policisté také vyzvali možné svědky, kteří si případně všimli podezřelé osoby v Šilingrově ulici mezi pondělními 20.00 a úterními 14.00, ať se ozvou policii na linku 158.

Pěček řekl, že starší muž nejspíš bydlel v ulici delší dobu, spolumajitelkami řadového rodinného domu jsou tři ženy. Radnice podle něj poskytuje policii součinnost. „Činíme tak prostřednictvím městské policie a městského kamerového systému,“ řekl Pěček. „Sám už jsem starší a nic podobného si tady nepamatuju, je to mimořádná událost,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme