Břeclavský policista údajně zneužíval zadržené muže

Obvinění ze sexuálního zneužívání pachatelů trestných činů čelí dvaačtyřicetiletý policejní rada z Okresního policejního ředitelství z Břeclavi. Ojedinělý případ šetří státní zastupitelství Brno-venkov. Pokud by se obvinění prokázalo, mohl by strávit až tři roky ve vězení, a navíc by u policie definitivně skončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Kriminalista je podezřelý z toho, že měl při vyšetřování líbit několika předvedeným mužům mimosoudní vyřešení jejich případu, pokud splní jejich požadavky. Na údajné sexuální obtěžování si jeden z pachatelů stěžoval inspekci ministerstva vnitra a ta pro prošetření všech okolností předala případ Okresnímu státnímu zastupitelství s návrhem na obvinění.

Proto němu se ale policejní rada odvolal ke Krajskému státnímu zastupitelství a to nyní případ znovu zkoumá. Obvinění pak buď potvrdí, nebo zruší. Kriminalista se hájí tím, že si obvinění muži vše vymysleli, aby se mu pomstili. Státní zástupce, který obvinění vznesl, to ale považuje za nepravděpodobné.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme