Blesková zpráva

Mimořádná událost v nemocnici v Ostravě

Brexitem se v příštím školním roce pro české studenty v Británii nic nemění

Podmínky studia ve Velké Británii pro zahraniční studenty se pro příští rok zatím nezmění. Potvrdila to Britská národní agentura krátce potom, co si ostrovní země odhlasovala odchod z Evropské unie. Čeští vysokoškoláci by tak měli mít v unijním programu Erasmus Plus stejné výhody jako doteď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti - pohovor - pracovní pohovor - zkouška - zkoušky | Foto: Creative Commons CC0 1.0 Universal

I v dalších letech by stipendia mohla zůstat stejná. A to podobně, jako je dnes mají s Británií vyjednané země, které nejsou v evropské osmadvacítce.

„To jsou země Evropského sdružení volného obchodu – Norsko, Lichtenštejnsko, Island. Ale také země, které se připravují na vstup do Evropské unie – Turecko,“ popsala ředitelka Domu zahraniční spolupráce Iva Tatarková.

„A tyto země mají vyjednané podmínky, za kterých působí v programu Erasmus Plus. Předpokládáme, že potom podobné podmínky budou dojednány také s Velkou Británií,“ dodala Tatarková.

Velká Británie je čtvrtou nejoblíbenější zemí, kam studenti jezdí. V minulém školním roce přes Erasmus ve Spojeném království studovalo zhruba 600 studentů.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme