V březnu zemřelo na českých silnicích 32 lidí, více než loni

Podle předběžné statistky dopravní policie zemřelo na českých silnicích během března celkem 32 lidí. Je to o dvě oběti více než loni, kdy byl jejich počet vůbec nejnižší v novodobé historii. Za letošní první čtvrtletí tak počet obětí dopravních nehod skončil na čísle 93, což je meziročně o sedm mrtvých více.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: ČTK

Podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha se na počtu výrazně podílí chodci, kterých při nehodách zemřelo celkem jedenáct. Dosud nejtragičtější březen byl v roce 1994, kdy na silnicích zemřelo 129 lidí. Naopak nejméně lidí – pouze 30 – zemřelo v roce 2017.

Soud zpřísnil trest řidiči, který 'vybržďoval' a způsobil nehodu, při níž zemřelo dítě. Odsedí si 11 let

Číst článek

Nejtragičtějšími dny na silnicích se pak staly dva pátky, a to 9. a 30. března. V obou dnech zemřeli při nehodách tři lidé. Zatím poslední březnovou obětí je dvaadvacetiletý řidič, který v pátek před půlnocí nepřežil nehodu dvou aut v Brně.

Lerch zároveň upozornil, že bilance březnových nehod se smrtelnými následky je zatím pouze předběžná.

„Zhruba u tří až čtyř nehod je podezření, že tam roli hrála zdravotní indispozice. Pokud se to potvrdí, tak se pak tyto události z bilance smrtelných nehod zpětně odečítají,“ dodal.

Linda Nguyenová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme