V březnu zemřelo na českých silnicích 32 lidí, více než loni

Podle předběžné statistky dopravní policie zemřelo na českých silnicích během března celkem 32 lidí. Je to o dvě oběti více než loni, kdy byl jejich počet vůbec nejnižší v novodobé historii. Za letošní první čtvrtletí tak počet obětí dopravních nehod skončil na čísle 93, což je meziročně o sedm mrtvých více.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha se na počtu výrazně podílí chodci, kterých při nehodách zemřelo celkem jedenáct. Dosud nejtragičtější březen byl v roce 1994, kdy na silnicích zemřelo 129 lidí. Naopak nejméně lidí – pouze 30 – zemřelo v roce 2017.

Soud zpřísnil trest řidiči, který 'vybržďoval' a způsobil nehodu, při níž zemřelo dítě. Odsedí si 11 let

Číst článek

Nejtragičtějšími dny na silnicích se pak staly dva pátky, a to 9. a 30. března. V obou dnech zemřeli při nehodách tři lidé. Zatím poslední březnovou obětí je dvaadvacetiletý řidič, který v pátek před půlnocí nepřežil nehodu dvou aut v Brně.

Lerch zároveň upozornil, že bilance březnových nehod se smrtelnými následky je zatím pouze předběžná.

„Zhruba u tří až čtyř nehod je podezření, že tam roli hrála zdravotní indispozice. Pokud se to potvrdí, tak se pak tyto události z bilance smrtelných nehod zpětně odečítají,“ dodal.

Linda Nguyenová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme