Březnové počasí by nemělo vybočovat z normálu. Příští týden bude ještě sněžit, pak se oteplí

Počátkem měsíce se budou v noci držet teploty ještě okolo nuly, postupně se ale mírně oteplí. Ve vyšších polohách a na horách bude příští týden zase sněžit, v nižších polohách pršet. Vyplývá to z měsíční a týdenní předpovědi, kterou v sobotu na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo, déšť se sněhem

Z hlediska srážek bude březen průměrný. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Celé období od 2. do 29. března meteorologové předpokládají s ohledem na teploty jako průměrné až slabě nadprůměrné a z hlediska srážek jako průměrné.

„Hranice sněžení bude o něco níže na západě než na východě. Pokud jde o východ, tak očekáváme, že se bude udržovat někde nad 1000 metrů nad mořem, na západě očekáváme nad 600 metrů nad mořem, ve středu i nad 500 metrů,“ řekl Radiožurnálu meteorolog Pavel Borovička.

V noci bude sněžit. Meteorologové varují před těžkým a mokrým sněhem, může lámat stromy

Číst článek

„Relativně nejteplejší by měl být týden od 16. do 22. března s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem jednoho stupně Celsia a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 11 stupňů,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav. Nejvíce srážek ze sledovaného období podle něj má být hned příští týden s úhrnem až kolem 20 milimetrů. V dalších týdnech budou úhrny srážek poloviční.

Podle předpovědi na nejbližší dny se má počátkem příštího týdne dočasně ochladit, koncem týdne teplota opět vzroste. V pondělí má být přes den maximálně 11 stupňů Celsia, v úterý a ve středu bude minimálně o tři stupně chladněji a v noci bude někde i minus tři stupně. O víkendu pak mají přes den podle předpovědi teploty opět stoupat k 11 stupňům.

Dlouhodobá průměrná teplota pro celé sledované čtyřtýdenní období je 3,8 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1951 bylo nejchladněji v roce 1958, kdy průměr činil minus 1,4 stupně Celsia. Naopak nejvyšší průměr 7,5 stupně je z roku 1981.

ČTK, apa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme