Britský princ Edward ocenil 35 českých studentů za účast ve vzdělávacím programu

Britský princ Edward ocenil v Praze 35 českých studentů, kteří se zúčastnili vzdělávacího projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, jemuž princ předsedá. V Česku loni program dokončilo 200 mladých lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský princ Edward ocenil 35 českých studentů | Foto: PixelPromo

Princ každému z 35 studentů předal zlatý certifikát, který je dokladem toho, že tito mladí lidé mají za sebou poctivou práci na rozvoji vlastních dovedností. Certifikát jim otevírá brány českých i britských univerzit.

Edward během svého tříminutového projevu poděkoval studentům za píli a odhodlání, s kterými se do programu vydali. Teď by si prý měli pořádně odpočinout.

„Je fantastické slyšet vaše příběhy a zkušenosti, které jste během programu nasbírali. Moc vám všem gratuluji. Je dobré se dostat na konec cesty, ohlédnout se a užít si vše, co jste zažili,“ pronesl princ Edward.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ceremoniálu předávání zlatých certifikátů nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu byla přítomna i redaktorka Klára Bílá

Na památku zůstane všem 35 studentům i individuální fotografie s členem britské královské rodiny.

Předání cen bylo jedním z hlavních důvodů, proč nejmladší syn královny Alžběty II. do České republiky zavítal. Program založil v roce 1956 manžel Alžběty II. princ Philip. Od té doby se do něj zapojilo přes 8 milionů mladých lidí z více než 140 zemí.

Po ceremoniálu se princ Edward s chotí Sophií byli podívat v pražském Divadle pod Palmovkou na zkoušku britské hry Králova řeč. Inscenace je příběhem Edwardova dědečka - anglického krále Jiřího VI.

Britský princ Edward s chotí zhlédl v Divadle pod Palmovkou zkoušku Královy řeči

Číst článek

Klára Bílá, Matěj Skalický, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme