Britský princ v Praze propagoval vzdělávací program

Nadace prince z Edinburghu se rozhodla bojovat s mýtem, že dnešní mládež nezná jinou zábavu než počítač. Její program spojující dovednosti, sportovní aktivity a dobrovolnictví podpořil během návštěvy Prahy nejmladší syn britské královny princ Edward, který nadaci předsedá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Edward předal v Černínském paláci vysvědčení 35 českým absolventům programu nadace vévody z Edinburghu. Právě ceremoniál se stal jedním z hlavních důvodů cesty nejmladšího syna Alžběty II. do České republiky | Zdroj: ČTK

Mezi aktivitami, které nadace nabízí, jsou i výpravy do vymezených lokalit. „Ptal jsem se často mladých, kteří se právě vrátili z naší expedice: Co byla pro vás nejzajímavější zkušenost? A víte, co mně řekli? Že se spolu bavili,“ vysvětloval v české metropoli princ Edward.

Největším zážitkem pro děti v rámci výprav je tak podle jeho slov změna v komunikaci. Zatímco ve škole si posílají textové správy a pohybují se především na internetu, na expedici mají mobilní telefony v batohu a musí tak spolu mluvit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Princ Edward propagoval v Praze vzdělávací nadaci, které předsedá. Jeho návštěvu české metropole sledoval redaktor ČRo Jaromír Marek

Práci s mladými lidmi se princ Edward věnuje přes dvacet let. Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu založil jeho otec a Edward si program v mládí vyzkoušel na vlastní kůži.

„Začal jsem, když jsem byl ve škole v Gordonstounu, kde celý program vlastně vznikl, a dokončil jsem jej na univerzitě. Náš program je určen pro všechny. Pomáhá růstu osobnosti i rozvíjet schopnosti a dovednosti, které se v životě můžou hodit,“ vysvětlil.

Ve světě se do vzdělávacího programu zapojilo už přes pět milionů lidí ze 140 zemí. V České republice působí nadace od roku 1994, zatím jí ale chyběla patřičná prestiž. I proto přijel princ Edward do Prahy, aby programu dodal lesku. Prahu navštívil po osmi letech a chválou nešetřil:

„Mám pocit, že jsem tady byl vloni. Praha je pořád krásná, jako byla vždycky,y a je vidět, že hodně úsilí věnujete obnově historických památek, to je fantastické. Je tady cítit, jak jde celá země dopředu. To na mě mimořádně zapůsobilo.“

Jaromír Marek, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme