Brňané proti rychlostní silnici kolem přehrady

Brňané si nepřejí rychlostní komunikaci na Hradec Králové kolem rekreační zóny. Proto dnes členové Brněnského dopravního kruhu, občanského sdružení Nesehnutí a ochránci přírody a krajiny v okolí brněnské přehrady předali na magistráty města Brna oficiální návrh na změnu územního plánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové Brněnského dopravního kruhu a dalších organizací dnes uspořádali happening v centru Brna a krátce po 11. hodině dopoledne na Magistrátě města Brna oficiálně podali návrh na změnu územního plánu. Návrh podpořený peticí, kterou podepsalo téměř 30 tisíc lidí, žádá vyškrtnutí bystrcké trasy rychlostní silnice R43 ze stávajícího územního plánu. Podle ekologů není možné vést stavbu takového rozsahu kolem rekreační oblasti brněnské přehrady. Členové Brněnského dopravního kruhu rozvinuli před magistrátem transparent s nápisem rekreace u dálnice ne a mapu stávajícího územního plánu přelepili černou páskou.

Markéta Kaclová, Sylvie Bínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme