Brnem prošel pochod za rychlejší připojení k internetu

Pochod za rychlejší internet dnes prošel centrem Brna. Organizátoři tímto způsobem chtěli vyslat signál vládě, aby pomocí dotací podpořila rozvoj telekomunikačních projektů a investice do optických sítí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Pochod odstartoval úderem 16. hodiny a počet lidí, kteří v tu chvíli poslouchali důvody organizátorů, které ke svolání vedly, byl překvapivě velký. Důvodem ale možná bylo i trochu netradiční řečnické místo, které organizátoři zvolili – obrněný transportér, jehož manévry na centrálním náměstí spolehlivě lákaly kolemjdoucí.

Pár desítek účastníků, kteří pro tuto příležitost ale neváhali vyrobit transparenty, ukazovalo, že podstata akce nebyla nečekanou atrakcí zcela potlačena.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pochodu za rychlejší internet informovala ve Večerním Radiožurnálu redaktorka Zuzana Kopuletá

„Nejsem spokojen s tím, jak rychlý mám internet. Hodí se mi i ke studiu a v dnešní době by to měla být samozřejmost.“
„V dnešní době je internet důležitý pro všechny.“
„Bydlím mimo okolí Brna, tam je pomalý internet. Tak bych chtěla rychlejší i u nás, nejenom v Brně,“ zaznělo od účastníků akce.

Pořadatelé pak ústy svého mluvčího Petra Němce vysvětlili, že pochod za vysokorychlostní internet má být signálem, který dá jak kompetentním osobám, tak firmám najevo, že současná situace se lidem nelíbí, protože některé obyvatele České republiky znevýhodňuje.

„My si od toho slibujeme to, že bychom měli upozornit hlouběji na to, že v Česku situace s připojením k vysokorychlostnímu internetu není úplně růžová. Tady v Brně na Svoboďáku jsme chtěli lidem ukázat a získat i třeba podporu k tomu, aby se i třeba činitelé výš zamysleli nad tím, jestli by nemělo smysl, aby tady v Česku fungovala taková podpora demokracie, jako je třeba v severských zemích, kde jako základní součást toho fungování a svobodného vyjadřování je i vysokorychlostní připojení k internetu,“ řekl Němec.

Obrněný transportér a za ním lidé s transparenty se poté, co obešli centrální náměstí, vydali k Hlavnímu nádraží. Poněkud šokovaní městští strážníci se jim sice na chvíli postavili do cesty, pak ale ověřili povolení ke konání akce a průvod pustili.

Zuzana Kopuletá, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme