Brněnská Bakešova nemocnice se možná spojí s onkologickým ústavem

Ministr zdravotnictví David Rath podporuje myšlenku, aby Bakešova chirurgická nemocnice v Brně byla přičleněna k Masarykovu onkologickému ústavu. Ten už delší dobu bojuje s nedostatkem kapacit a po rozšíření o sousední budovu volá několik let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bakešově chirurgické nemocnici navíc od nového roku Všeobecná zdravotní pojišťovna neobnovila smlouvu na provoz akutních lůžek. Je tedy pravděpodobné, že zařízení se brzy dostane do finančních potíží. Ztráty chce sice dočasně krýt Jihomoravský kraj, podle ministra Ratha ale v budoucnu bude nutné hledat jiné řešení. Tím by mohlo být i převzetí nemocnice státem.

Téma rozšíření Masarykova onkologického ústavu právě o budovu Bakešovi chirurgické nemocnice se diskutuje už několik let. Dosud se ale vždy hovořilo o směně za jiný objekt, který je v majetku státu. I nyní se o této možnosti mluví, ale jen jako o jedné z mnoha variant.

"My jsme dokonce uvažovali, jestli bychom neudělali nějakou směnu, ale je to zatím věcí úvah. Jedna možnost je, že by to bylo převedeno na stát, protože to velmi zatěžuje rozpočet kraje," připustil ministr zdravotnictví David Rath.

Jihomoravský radní František Adamec, který má na starosti otázky zdravotnictví, je ale tímto výkladem jednání Davida Ratha s hejtmanem Stanislavem Juránkem zaskočen. Převod Bakešovi chirurgické nemocnice na stát bez odpovídající náhrady je podle něj nepřijatelný.

"Jak znám názory kolegů, tak určitě není představa, že by to měl být nějaký jednostranný akt vůči státu," řekl Českému rozhlasu Adamec.

Zuzana Kopuletá, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme