Brněnská ČSSD o víkendu rozhodne o kandidátech na předsedu strany

Brněnští sociální demokraté dnes vyberou kandidáta na předsedu strany. Na konferenci se v tajné volbě vysloví pro Bohuslava Sobotku nebo Michala Haška.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeroným Tejc (ČSSD)

Jeroným Tejc (ČSSD) | Foto: www.tejc.cz

Výsledek bude podle šéfa brněnské ČSSD Jeronýma Tejce důležitým signálem. Tamní početná organizace totiž vysílá na volební sjezd strany třikrát až čtyřikrát více delegátů než jiné okresy.

„Delegátů máme skutečně hodně, takže to považuji za určitou předsjezdovou generálku, protože v tomto případě okres Brno – město není rozhodně spojen ani s Michalem Haškem a ani S Bohuslavem Sobotkou nějakými dlouhodobými vztahy. Volba tak slibuje zajímavé klání,“ uvedl Tejc pro Radiožurnál.

Tři ze čtyř okresních konferencí podpořily Haška. Sobotka dostal nominaci na předsedu jen v domovském Vyškově. Sérii jednání uzavře dnešní konference v Blansku a v Brně a zítřejší ve Znojmě.

Šéf brněnské ČSSD bude považovat díky silné členské základně výsledky brněnské volby za generálku na volební sjezd.

„Tvoříme asi třetinu. Máme asi 950 členů s tím, že ostatní okresy mají mezi 200 – 250 členy. Proto říkám, že Brno je s ohledem na počet delegátů s pohledu neutrality kandidátů takřka rozhodující,“ dodal Tejc.

Vladan Dokoupil, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme