Brněnská obdoba H-systému bez trestu

Za mnohamilionové škody, které utrpěli zájemci o bydlení v brněnské lokalitě Duhová Pole, nebude nikdo stíhán. Kriminalistům se totiž ani po čtyřletém šetření nepodařilo prokázat trestní odpovědnost žádné ze zainteresovaných osob. Brněnská obdoba známé causy H-Systém zanechala po krachu firmy Stromi řadu nedostavěných domů a zájemci o bydlení v atraktivní lokalitě přišli o desítky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stavba bytů | Foto: Česká televize

Duhová Pole byla ve své době čtvrtým největším rozestavěným obytným souborem v republice. Problémy začaly krátce po dokončení první ze tří plánovaných etap v roce 1997. O rok později se do věci vložila policie, připomíná jihomoravská policejní mluvčí Kamila Janíčková. "Kriminální policie se tímto případem zabývala poměrně dlouhou dobu. Dnes došla k závěru, že šetřením se nepodařilo prokázat protiprávní jednání žádné z podezřelých osob ani osob jiných a případ bude odložen."

Firma Stromi je od roku 2000 v konkurzu. Rozestavěné domy prodané ve dražbách dokončují jiné firmy. Původní klienti, kteří museli před zahájením uhradit 30 procent ceny a další dvě třetiny během výstavby, založili na vymáhání svých pohledávek družstvo. Celkové vypořádání je ale zatím stále velmi nejisté.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme