Brněnská rvačka skinheadů a punkerů

Asi pět desítek příznivců hnutí skinheads v neděli ráno zaútočilo na účastníky punkového koncertu v Brně. Proti výtržníkům zasahovalo asi 40 policistů. Jak Českému rozhlasu řekl operační důstojník brněnské policie Bronislav Černý, při potyčce byli dvě osoby lehce zraněné. Rasističtí skinheadi je udeřili baseballovou pálkou do hlavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní asistence | Foto: Ivan Babej

K potyčce došlo při odchodu návštěvníků koncertu z restaurace U Holubů v Táborské ulici. "Policisté byli na místě a situaci monitorovali. Žádné speciální síly nebyly přivolány, situaci řešily běžné policejní hlídky," uvedl operační důstojník.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Černý o rvačce

Někteří svědci se domnívají, že zásah policistů při útoku pravicových radikálů nebyl dostatečný. Českému rozhlasu to potvrdil jeden z nich, který si z obav o svoji bezpečnost nepřál být jmenován: "Policie nechala přijet tramvaj plnou ozbrojenou mužů s baseballovými pálkami a s tyčemi přímo před místo, kde se koncert konal a tito lidé napadli účastníky koncertu. Poté se účastníkům koncertu podařilo útočníky zahnat. Policie po dobu konfliktu zůstávala pasívní".

Přehrát

00:00 / 00:00

Účastník potyčky kritizuje policii

Naopak spolumajitelka restaurace U Holubů - Iveta Holubová si myslí, že policie zasáhla včas a rychle. Jak poznamenala: "Byli tady v mžiku."

Přehrát

00:00 / 00:00

Iveta Holubová: Policie zasáhla včas

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme