Brněnské studio ČT bude mít nového šéfa

Generální ředitel České televize Jiří Balvín má za sebou zatím největší konflikt s Radou veřejnoprávní televize. Radní odmítli jeho návrh jmenovat do čela brněnského studia dosavadního ředitele Zdeňka Drahoše a uložili vypsat nové výběrové řízení. Zdeněk Drahoš zatím neví, jestli se i tohoto konkursu zúčastní a přiznává váhu argumentům, že v čele České televize Brno stojí už dlouho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Jan Rosenauer

Osoba ředitele České televize Brno byla jednou z rozbušek, které vyvolaly před rokem televizní krizi. Člen rady Zdeněk Forman sice také nehlasoval pro Drahošovo jmenování, považuje ale vznesená obvinění za neprokázaná.

"Já jsem pro to, aby byly udělány v krajských studiích změny. V mých očích mají oba ředitelé prostě jen ten problém, že na svých místech sedí příliš dlouho", připomněl Forman. Zdůraznil však, že Drahošovu činnost vyšetřuje SPOK, avšak žádné konkrétní výstupy, že by se dosavadní ředitel brněnského studia dopustil něčeho nezákonného, nebyly předloženy.

Na stížnosti bývalých Drahošových podřízených a komunikační problémy mezi Drahošem a dalšími pracovníky brněnské ČT upozornil radní Erazim Kohák. Proti Drahošově jmenování byl i předseda rady Jan Mrzena a dalších devět radních, nikdo nebyl pro. Nové výběrové řízení by mělo být vypsáno do příštího úterý.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme