Brněnský soud bude rozhodovat o rodu Salmů

Krajský soud v Brně dnes bude rozhodovat v případu rodu Salmů. Historik Jaroše totiž obvinill knížete Huga Salma z kontaktů s nacisty, konkrétně s šéfem okresních nacistických pohlavárů Alfredem Tugemannem. Salmovy dcery se dnes brání. Podaly na Jaroše žalobu na ochranu osobnosti svého otce a požadují odškodné dohromady půl miliónu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zámek Rájec nad Svitavou | Foto: Zámky a hrady

Na pamětní desce stojí, že Jarošovy příbuzné do koncetrančního tábora nechal odvléct zapsaný Salmův Krieger kamarád Tugemann. Historik tak naráží na to, že šlechtic měl být s nacistou v jedné organizaci KriegerKamaradenschaft, což byl spolek německých válečných veteránů. "Pan Jaroš hledá jenom negativní svědectví proti mému otci," říká Salmova dcera Marie. Podle ní neexistuje přímý důkaz o členství jejího otce ve spolku.

Jiří Jaroš však trvá na svém. Historik svá tvrzení opírá o už vydaná rozhodnutí Ministerstva vnitra a Nejvyššího správního soudu, která knížeti Salmovi po půl století podle Benešových dekretů zamítají státní občanství.

Markéta Kaclová, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme