Brněnský výrobce spadlého texaského balonu nabízí pomoc při vyšetřování

Při vyšetřování víkendové havárie horkovzdušného balonu u amerického Austinu bude spolupracovat i firma z Brna, která balon vyrobila. Při pádu zemřelo všech šestnáct pasažérů vyhlídkového letu. Výrobce balonu Petr Kubíček nabídl svou pomoc Národnímu úřadu pro bezpečnost v dopravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé na místě havárie horkovzdušného balónu u města Lockhart | Zdroj: ČTK

„Poskytujeme plnou podporu. Zatím jsme jim nabídli spolupráci, oni se dosud neozvali. Momentálně žádné oficiální informace než ty zveřejněné NTSB a převzaté americkými médii nemám,“ popisuje Kubíček.

Svědci tvrdí, že koš balonu zavadil o dráty elektrického vedení a před pádem hořel. Oficiálně ale příčiny havárie nejsou známé a nechce o nich spekulovat ani výrobce balonu.

Federální úřad pro letectví havárii potvrdil s tím, že v balonu bylo minimálně šestnáct osob. Místo dopadu se přitom nachází přímo pod vedením vysokého napětí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výrobce balónu Petr Kubíček nabídl vyšetřovatelům plnou podporu při vyšetřování

„Vyšetřování této tragické nehody bude pokračovat a já prosím celý Texas, aby se přidal k modlitbám za oběti,“ dodal guvernér Texasu Greg Abbott v prohlášení.

Jedná se o nejtragičtější nehodu balonu od února 2013, kdy zemřelo devatenáct lidí v egyptském Luxoru. Rok předtím zahynulo šest turistů při pádu horkovzdušného balonu ve Slovinsku.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme