Vlaky mezi Brnem a Břeclaví nejezdí kvůli strženému trakčnímu vedení. Odkloněny jsou přes Přerov

Na železničním koridoru mezi Brnem a Břeclaví nejezdí mezinárodní ani regionální vlaky. Důvodem je stržené trakční vedení. Omezení na trase se týká RegioJetu a Českých drah. Ty odklánějí mezinárodní vlaky přes Přerov a místo regionálních spojů zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

„U dálkové dopravy, kde dochází odklonu přes Přerov, dochází ke zpožděním 30 až 40 minut. U regionální dopravy v úseku mezi Modřicemi a Vranovicemi jezdí náhradní autobusová doprava kyvadlově,“ řekla Radiožurnálu regionální tisková mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Projíždějící vlak v Černošicích srazil ženu. Provoz na trati z Prahy do Plzně byl částečně obnoven

Číst článek

Od 14 hodin by vlaky mezi Brnem a Břeclaví měly jezdit alespoň po jedné koleji.

Událost se stala v 9.00 na trati v Hrušovanech u Brna. „Osobní vlak, který přijížděl do stanice, zřejmě nerespektoval návěsť, nestáhl sběrač a strhnul trakční vedení,“ uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová.

Nádraží v Hrušovanech u Brna: ještě asi dvě hodiny potrvá oprava strženého trakčního vedení. Lana ráno strhnul přijíždějící vlak.

13:13 – 22. 10. 2019

1 6

Irena Růžičková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme