V Brně zasahovali u vozu s nebezpečným červeným fosforem. Doprava byla na hodinu a půl odkloněna

Policie našla ve voze v Gajdošově ulici v brněnské městské části Židenice nebezpečný červený fosfor, místo bylo pro dopravu asi hodinu a půl uzavřeno. Chemikálii odvezli hasiči, řidič skončil v policejní cele. ČTK to řekli mluvčí hasičů Petr Příkaský a policie David Chaloupka. Městská hromadná doprava jezdila odklonem, linky nabíraly zpoždění.

Brno (Aktualizováno: 21:39 2. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červený fosfor našli policisté během kontroly u řidiče (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Událost v dopravě byla vyhlášena v 19.40. Policie vůz kontrolovala, uvnitř seděl jeden muž. „Při kontrole policisté přišli na to, že tam má řidič neznámou krystalickou látku. Když se ho policisté na to zeptali, odpověděl, že jde o červený fosfor. Přijali jsme k tomu opatření a přizvali hasiče, aby potvrdili, o co se opravdu jedná,“ uvedl Chaloupka.

Na místo vyrazili i hasiči z chemické laboratoře z Tišnova. „Nebezpečná látka se měla nacházet v nějaké nádobě, zřejmě v obalu od kinder vajíčka. Jde asi o 50 gramů. Odborníci z Tišnova potvrdili, že jde o červený fosfor. Ten je vysoce hořlavý, vysoce toxický a žíravý,“ uvedl Příkaský.

Léčba ivermektinem naznačuje pozitivní efekt, tvrdí brněnská nemocnice. Připravuje klinickou studii

Číst článek

Hasiči na místě vymezili nebezpečnou zónu, šlo asi o 50 metrů kolem vozu. Odborníci přicházeli k vozu podle mluvčího hasičů po návětrné straně, aby na ně nefoukalo.

Chaloupka uvedl, že vůz řídil čtyřicetiletý muž. Policie ho zajistila, skončil v policejní cele, policisté jej budou vyslýchat. Chemickou látku odborníci odvezli k likvidaci, stejně jako menší množství jódu, který ve voze později také našli.

Červený fosfor je spolu s dalšími dvěma chemikáliemi na českém seznamu látek, které mohou sloužit pro výrobu drog. Využívá se k výrobě metamfetaminu.

V místě byla zastavena doprava asi do 21.00. Týkalo se to i linek městské hromadné dopravy. Šlo o autobusové linky 44, 55, 58, 78 a 84, které jely mezi zastávkami Dělnický dům / Otakara Ševčíka - Stará osada odklonem, vynechaly zastávku Gajdošova. Linky měly podle webu dopravního podniku zpoždění deset až 15 minut.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme