V Brně se čelně střetli dva cyklisté. Oba byli převezeni do nemocnice se zraněními

V brněnských Štýřicích se v úterý ráno čelně srazili cyklista a cyklistka, skončili v nemocnici. Žena s těžkým poraněním, muž se středně těžkým. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Záchranáři na jihu Moravy každý měsíc evidují desítky nehod cyklistů, v létě jich přibývá.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oba pacienti byli s těžkými zraněními převezeni do brněnské nemocnice (ilustrační foto) | Foto: Pavel Halla | Zdroj: Český rozhlas

„Na místě jsme ošetřili mladou ženu, poskytli jsme jí kyslíkovou terapii, podali léky na tišení bolesti a zafixovali do vakuové matrace. V péči jsme měli také mladého muže, i jemu jsme poskytli adekvátní přednemocniční péči,“ uvedla mluvčí.

Oba pacienty, kteří byli při vědomí, záchranáři transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno.

Počet nehod, ve kterých figurují cyklisté, pravidelně stoupá už od jara a pokračuje v létě. V lednu záchranáři evidovali zhruba desítku nehod cyklistů, v dubnu asi 50 a v červnu skoro 70. Mezi nejčastější poranění patří zlomeniny a úrazy hlavy.

Záchranáři opakovaně apelují na používání helmy. „Je skutečně velký rozdíl mezi zraněním, které si cyklista způsobí s helmou, nebo bez helmy. Její použití je klíčové a doporučujeme jej,“ uvedla už dříve Bothová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme