MHD i auta stojí v kolonách, nejrychlejší je kolo. Reportéři testovali cestu uzavřeným Brnem

Trojice reportérů Českého rozhlasu Brno v pondělí záměrně vyrazila v dopravní špičce do práce. Vyjížděli z jednoho místa a chtěli vyzkoušet, jestli je rychlejší dostat se do sídla rozhlasu v Beethovenově ulici autem, na kole nebo městskou hromadnou dopravu.

Video Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projíždět Brnem v dopravní špičce je v posledních dnech a týdnech čím dál náročnější. Rozhodně časově, a pro řadu řidičů jistě i psychicky.

Jedním z velmi problematických úseků je okolí Táborské ulice v Židenicích, kde se stýkají tramvajové linky. Průjezd pak ještě brzdí auta, která částečně projíždí po tramvajovém pásu. Desítky minut tam v kolonách stojí nejen auta, ale i městská hromadná doprava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pondělní ráno, dopravní špička a věčně ucpané Brno. Pojedete na kole, tramvají nebo autem? Poslechněte si reportáž

„Ideálním řešením by bylo uzavřít v ranní špičce ulici Táborskou ve směru do centra pro auta, ale chápeme, že toto řešení je problematické. Ve spolupráci s odborem dopravy magistrátu města Brna řešíme alespoň dílčí opatření,“ řekla Českému rozhlasu Brno mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Podle vedení města by ovšem přesun aut z Táborské způsobil problémy jinde. „Ulice Táborská slouží jako objízdná trasa v souvislosti s rekonstrukcí ulic Zábrdovická a Bubeníčkova. Za současné situace proto není možné odvádět provoz jinudy,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Ucpaná bývá také Gajdošova ulice, kde v pondělí začaly opravy plynovodu ve směru od Tomkova náměstí mezi Mikšíčkovou a Jílkovou ulicí.

Kvůli stěhování tramvajové trati z Dornychu do Plotní ulice je zdlouhavý průjezd kolem Zvonařky. To znamená kolony v Olomoucké ulici, v Ostravské ulici a taky na Křenové až ke Kolišti a dál.

„Na dvou zastávkách tu bývají zpoždění 20 až 30 minut,“ řekla jedna z cestujících, která jela společně s redaktorem Tomášem Kremrem tramvají z Juliánova.

V Táborské ulici směrem do centra se v pondělí ráno stihlo nashromáždit 11 tramvají linek číslo 8, 10 a 12. Po půl hodině jízdy vystoupil redaktor na hlavním nádraží, cesta by za běžných podmínek měla trvat 11 minut.

Jak se ukázalo, nejlepší je se v ranní špičce spolehnout na vlastní pohon.

Tomáš Kremr, Hana Florianová, Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme