Dopravní kolaps v Brně. Policisté budou moct zakázat vjezd autům do Táborské ulice

Policisté a strážníci budou moci od pondělí operativně zakázat autům vjezd do Táborské ulice ve směru do centra Brna, řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Domluvili se na tom v pátek zástupci Brna, městské části Židenice a firmy Brněnské komunikacemi s policisty a strážníky při jednání, které inicioval dopravní podnik ve snaze zabránit dalším extrémním zpožděním tramvají kvůli kolonám osobních aut.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a strážníci budou moci od pondělí operativně zakázat autům vjezd do Táborské ulice ve směru do centra Brna

Policisté a strážníci budou moci od pondělí operativně zakázat autům vjezd do Táborské ulice ve směru do centra Brna | Foto: Igor Zehl | Zdroj: ČTK

Tramvaje v Židenicích v ranní špičce obvykle nabírají až půlhodinové zpoždění, v úterý zde dokonce uvízlo 20 tramvají a měly zpoždění až 55 minut.

MHD i auta stojí v kolonách, nejrychlejší je kolo. Reportéři testovali cestu uzavřeným Brnem

Číst článek

„Děkujeme za vstřícnost, kterou všichni projevili. Naší prioritou je udržet fungování MHD ve městě. Dopravní kolaps měl tento týden zásadní dopad na provoz nejen v Židenicích, ale sekundárně ovlivnil MHD v ostatních částech města,“ uvedla Tomaštíková.

Na špatnou situaci tento týden upozorňoval místostarosta Brna-Židenic Petr Kunc (Společně pro Židenice). Situace byla tak kritická, že lidé vystupovali z tramvají, aby šli kus pěšky, a na další zastávce nastupovali do tramvaje, která jela před tou, z níž vystoupili.

Uzavírka Zábrdovického mostu

Na situaci se podepisuje uzavírka Zábrdovického mostu a zúžení ze čtyř pruhů na dva okolo Zvonařky. V ranní špičce je situace problematická v Brně i bez uzavírek, v případě mimořádností doprava téměř kolabuje.

Vedle operativního uzavření Táborské pro auta budou policisté usměrňovat dopravu i na odbočce z Ostravské a Olomoucké směrem na Křenovou, protože proud aut z této strany výrazně zpomaluje průjezd aut po Táborské.

„Od těchto opatření si slibujeme, že pomohou řešit případné komplikace v ranní špičce a cestující se tak bez větších problémů dostanou tramvajovými linkami 8, 10 a 12 do centra,“ řekla Tomaštíková.

Současná etapa stavby na Plotní a Dornychu, která omezuje provoz kolem Zvonařky, má skončit 31. května. Do konce srpna se má ale dělat druhá strana silnice. Příští týden se má o další etapě jednat a na stole bude i varianta, že se s touto opravou počká, až bude Dornych hotový.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme