Brno dostane půl milionu marek pro nuceně nasazené

Z obecní pokladny města Stuttgartu dostane Brno půl miliónu marek - téměř 9 miliónů korun, na pomoc pro generaci nuceně nasazených za války. Stuttgart se tak rozhodl přispět nad rámec odškodnění přiznaného spolkovou vládou obětem nacismu ve všech svých partnerských městech. Vladan Dokoupil z Českého rozhlasu Brno informuje, že peníze brněnská radnice mezi nuceně nasazené nerozdělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak řekl zástupce primátora Rostislav Slavotínek, existují dva účely jejich použití. Pro domov důchodců na ulici Foltýnova, ke se má rozšířit kapacita a také pro domov důchodců v ulici Na Kociánce. Tam by se za ně měl zakoupit automobil pro imobilní pacienty a dále rozšířit vybavení. Podmínkou stutgartské radnice je použití prostředků ve prospěch generace nuceně nasazených a přijetí daru musí ještě formálně schválit zastupitelstvo. Finance by mohly být na účtech Brna koncem roku.

Milan Kopp, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme