Brno dostane půl milionu marek pro nuceně nasazené

Z obecní pokladny města Stuttgartu dostane Brno půl miliónu marek - téměř 9 miliónů korun, na pomoc pro generaci nuceně nasazených za války. Stuttgart se tak rozhodl přispět nad rámec odškodnění přiznaného spolkovou vládou obětem nacismu ve všech svých partnerských městech. Vladan Dokoupil z Českého rozhlasu Brno informuje, že peníze brněnská radnice mezi nuceně nasazené nerozdělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak řekl zástupce primátora Rostislav Slavotínek, existují dva účely jejich použití. Pro domov důchodců na ulici Foltýnova, ke se má rozšířit kapacita a také pro domov důchodců v ulici Na Kociánce. Tam by se za ně měl zakoupit automobil pro imobilní pacienty a dále rozšířit vybavení. Podmínkou stutgartské radnice je použití prostředků ve prospěch generace nuceně nasazených a přijetí daru musí ještě formálně schválit zastupitelstvo. Finance by mohly být na účtech Brna koncem roku.

Milan Kopp, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme