Vlaky na brněnském nádraží nabírají hodinová zpoždění. Důvodem je přeseknutý kabel

Kvůli překopnutému kabelu při opravách na brněnském hlavním nádraží nefunguje zabezpečovací zařízení. Vlaky proto už od středečního poledne nabírají někdy až hodinová zpoždění, informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marka Illiaše by oprava kabelového spojení mohla trvat do středečních 19.00. Do té doby nebude možné obnovit plný provoz.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnské hlavní nádraží | Foto: Andrew Nash | Zdroj: Wikimedia Commons CC-BY-3.0

Podrobné informace o jednotlivých vlacích lze najít na webu ČD, kde je seznam výluk. V Horních Heršpicích končí vlaky od Střelic, přes dolní nádraží jezdí bez zastavení některé vlaky, které z Židenic do Modřic jezdí se zastávkou na hlavním nádraží.

Podle SŽDC 45 minut vlaky nejezdily vůbec, poté se začalo jezdit takzvaně na příkaz, kdy dopravu řídí výpravčí. „Vlaky jezdí pomaleji a provoz není tak operativní, proto i nadále budou vznikat zpoždění. Ze třetího a čtvrtého nástupiště jsou také zamčené výhybky,“ uvedl Illiaš.

Oprava kabelového spojení není jednoduchá, protože kabel má 46 vláken, které je potřeba znovu napojit, dodal. Přeseknuté byly všechny.

Na brněnském nádraží je nyní hustší provoz, než bývá obvykle, protože se opravuje páté a šesté nástupiště a většina vlaků se tak musí vejít pouze na čtyři nástupiště. Některé vlaky České dráhy musely zcela odřeknout či je ukončit na jiných brněnských nádražích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme