Zloději vykradli klenotnictví v centru Brna. Ke zboží za miliony se dostali tak, že vytrhli autem mříž

Jen několik minut trvalo v pondělí ráno po 4.00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní zloději vytrhli za pomoci osobního vozu mříž klenotnictví a z obchodu odnesli zboží za několik milionů korun, řekl novinářům policejní mluvčí Pavel Šváb. V souvislosti s případem pátrají policisté po tmavém Audi A6.

Aktualizováno Brno (Aktualizováno: 17:32 21. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vykradené klenotnictví v Brně | Foto: Pavel Šváb | Zdroj: ČTK

„Neznámí pachatelé za pomoci osobního vozu vytrhli mříž, dovnitř se dostali po rozbití dveří. Čtyři maskovaní muži tam během několika okamžiků odcizili zboží, které je předběžně vyčísleno na několik milionů korun,“ uvedl mluvčí Šváb.

Ze zlatnictví v pražské Pařížské ukradli diamanty za 800 tisíc. Chytili je při podobné krádeži v Belgii

Číst článek

Jihomoravští kriminalisté od rána ohledávali místo činu, zajišťovali stopy a vyhodnocovali kamerové záznamy. Odpoledne mluvčí upřesnil, že policie pátrá po tmavém Audi A6, které se pohybovalo na místě činu.

„Z dosavadního prověřování vyplývá, že krádež proběhla během dvou minut,“ uvedl mluvčí s tím, že první policejní hlídka byla na místě za tři minuty 20 vteřin od první informace o události. Pokud svědci Audi kolem dnešní 4.00 viděli, mají se obrátit na policii na linku 158.

Stejné Klenotnictví Hanák vyloupilo několik ozbrojenců už 1. dubna 2015. Lupiči tehdy vtrhli do obchodu odpoledne a ukradli asi 40 luxusních náramkových hodinek přibližně za čtyři miliony korun. Tento případ není uzavřený. Podle mluvčího má policie poměrně přesnou představu o podezřelých, případ ale není uzavřený i proto, že někteří z nich si odpykávají trest v cizině.

Policisté pátrají po tmavém Audi A6. | Zdroj: Policie ČR

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme