Brno se připravuje na nápor pacientů. Na výstavišti bude záložní nemocnice, zatím chybí personál

Brno se začíná chystat na vytvoření záložní nemocnice na brněnském výstavišti. Radiožurnálu to řekla primátorka Markéta Vaňková z ODS. Vznik asi 300 lůžek v pavilonu G znovu navrhne na krajském krizovém štábu. Problém vidí hlavně v nedostatku personálu. „Budeme věřit tomu, že tato otázka se ze strany státu vyřeší,“ uvedla Vaňková.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnské výstaviště | Foto: Tomáš Adamec

Na stavbu záložní nemocnice na brněnském výstavišti je podle primátorky město připravené už od března, kdy projekt schválil krajský krizový štáb.

„Máme k tomu veškeré materiální vybavení, výstavba by trvala zhruba týden,“ řekla.

Brno tají data o přechodech pro chodce. Magistrát tvrdí, že mu to nařizuje smlouva s vlastní firmou

Číst článek

Mluvčí výstaviště Jaroslav Bílek přitom serveru iROZHLAS.cz sdělil, že nemocnice může na výstavišti vzniknout už za tři dny.

„Jsou tam i další věci, které je potřeba vyřešit. Požadavky se od těch jarních můžou lišit, takže zatím nevíme, co po nás kdo bude chtít,“ uvedl s tím, že je výstaviště ochotné poskytnout případnou pomoc.

Primátorka Vaňková už podle svých slov navrhla stavbu nemocnice na jednání krizového štábu, který má zasednout začátkem příštího týdne. „Z našeho pohledu je největší problém zajištění potřebného personálu, což bohužel nemůžeme zabezpečit z městských nemocnic,“ uvedla.

Nemocnici přitom začne Brno připravovat nehledě na nedostatek potřebného personálu.  

„Budeme věřit tomu, že tato otázka se ze strany státu vyřeší. Situace, jak ji vnímám, je velmi špatná a je vidět, že v jiných částech republiky se podobné projekty staví. Takže nevidím důvod, proč by ta nemocnice neměla vzniknout i na brněnském výstavišti,“ řekla Vaňková.

Podobný projekt vznikne i na pražském výstavišti Letňany. V sobotu by tam měla kvůli nárůstu počtu nakažených vyžadujících zdravotní péči začít příprava prostor pro asi 500 lůžek, uvedl ve čtvrtek vicepremiér a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD).

Tomáš Kremr, sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme