Brno má strach z potyček anarchistů s neonacisty

Brno se obává nájezdu neonacistů a anarchistů. Znepřátelené skupiny ohlásily na víkend pochody svých členů z celé republiky. Před několika dny tam už dokonce došlo k potyčce, kdy desítka anarchistů zaútočila na tři pravicové radikály. Zástupci města proto nenechávají nic náhodě a mobilizují velké množství svých sil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Po útoku skončili dva z napadených s vážnými zraněními v nemocnici, jak potvrdil náměstek brněnského policejního ředitele Karel Pospíšil "K fyzickému napadení mělo dojít za použití kovové tyče a boxerů. Jeden má zranění hlavy, které bylo označeno jako těžké. V současné doby by však měl být jeho stav stabilizován," řekl náměstek.

Podle dobře informovaných zdrojů měl být jedním ze zraněných právě organizátor plánovaného nedělního pochodu neonacistů. Policie se na víkend připravuje. Dvanáctičlennou brněnskou jízdní jednotku posílí dalších osm koní s jezdci ze Zlína. Uvedl to brněnský policejní ředitel Jaroslav Vaněk.

"Do Brna přijede téměř stovka lidí ze správy Severomoravského kraje, několik stovek lidí z Jihomoravského kraje, maximálně budou nasazeny síly městské policie. A přijmout větší počet zraněných je také připravena úrazová nemocnice. Nechceme nic podcenit, a tak využijeme všechny prostředky, které policie má, aby případný zákrok dopadl dobře," řekl Vaněk a na závěr s optimismem v hlase dodal: " Já ale věřím, že to zvládneme a že nebudou žádné zásadní problémy."

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme