V Brně na letišti zadržela cizinecká policie migranty s padělanými doklady. Vydávali se ze Syřany

Cizinecká policie zadržela na brněnském letišti osm cizinců, kteří se označili za Syřany, s padělanými osobními doklady. Přiletěli ve středu v noci letadlem z řeckého Kosu. Informovala o tom mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Jde o šest mužů a dvě ženy.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnské letiště | Foto: Michal Záboj

„Jedná se o osm cizinců, předběžně Syřanů, ale už teď je jasné, že všichni Syřané nebudou. Všichni měli padělané osobní doklady, respektive tři z nich jeli na pravé občanské průkazy státu Evropské unie, ale takzvaně na podobu, to znamená, že držitel byl někdo jiný,“ uvedla mluvčí.

Policisté v Mikulově našli uvnitř kamionu čtyři migranty. Zjišťují, jak se do auta dostali

Číst článek

Pět dalších mělo podle ní padělky občanských průkazů státu EU. Mluvčí dodala, že jedna z žen je těhotná.

Cizinci se jako Syřané představili, u dvou ale policie nalezla pravé doklady iráckého původu. Podle mluvčí se ve čtvrtek rozhodne, zda budou obviněni z trestného činu padělání dokladů. Cizinci o azyl zatím nepožádali, ale můžou tak kdykoliv učinit.

Na hranicích na Břeclavsku se ve středu shodou okolností konalo policejní cvičení, které prověřovalo možnost znovuzavedení kontrol na hranici. Policisté u Valtic na Břeclavsku i cvičně jednu skupinu migrantů zadrželi.

Lidí, kteří se snaží na jihu Moravy nelegálně překročit hranici, podle policejních statistik ubývá. Za celý loňský rok policisté v kraji chytili 97 lidí, letos to od ledna do června bylo jen 19 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme