Brno během silvestrovských oslav zakáže ohňostroje v centru, nahradí je videomappingem nebo lasery

Vedení Brna chce zregulovat oslavy příchodu Nového roku na náměstí Svobody. Zastupitelé schválili skoro milionový příspěvek Turistickému informačnímu centru, aby silvestrovský program bez pyrotechniky připravilo.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj na náměstí Svobody v Brně | Foto: Jiří Salik Sláma | Zdroj: MAFRA / Profimedia

V úvahu připadá laserová show nebo takzvaný videomapping, tedy promítání na budovy. Infocentrum z peněz zaplatí i bezpečnostní agenturu. Ta bude dohlížet na to, aby lidé na centrálním náměstí neodpalovali vlastní ohňostroje.

Utrhané prsty, poničené tkáně. Silvestr 2018 byl podle lékařů jedním z nejhorších za posledních 20 let

Číst článek

„Slibujeme si zvýšení bezpečnosti na náměstí Svobody v době Silvestrovské noci,“ uvedla pro Český rozhlas Brno jako hlavní důvody zákazu Kristýna Černá (ODS), zastupitelka města Brna.

Vzhledem k tomu, že i letos jsou plánované stánky Vánočních trhů až do 5. ledna, tedy i po dobu Silvestra zde bude veškeré zázemí, tak v tuto chvíli ta finanční částka, která byla odsouhlasená pro Turistické infomační centrum bude zhruba z poloviny určena právě na zvýšení bezpečnosti. Tak, aby lidé nemohli vnášet svoje petardy a svůj alkohol, a aby opravdu vzniklo bezpečné prostředí pro lidi, kteří chtějí oslavit Silvestra v centru Brna,“ dodala Černá.

Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme