Nehoda dvou kamionů a osobních aut okraji Brna uzavřela dálnici D1. Zemřeli tři lidé

Při nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli ve středu tři lidé včetně jednoho dítěte. Uvedli to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška a jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Další tři lidé se zranili, jedna žena je ve vážném stavu. Celý den se tvořily kolony. Dálnice ve směru na Brno zůstává zavřená. Podle Ředitelství silnic a dálnic by mohla být otevřena před půlnocí.

Brno (Aktualizováno: 21:48 23. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah jihomoravských hasišů u tragické nehody s následným požárem na 189. Km D1. Nejméně 3 lidé zemřeli.

Zásah jihomoravských hasišů u tragické nehody s následným požárem na 189. Km D1. Nejméně 3 lidé zemřeli. | Foto: HZS Jihomoravského kraje | Zdroj: Twitter

„Nehodu je třeba zadokumentovat a odstranit následky nehody," řekl kolem 18.00 mluvčí policie Petr Vala. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl na twitteru uvedl, že „požár velmi rozsáhle poškodil asfaltový povrch“.

Havárie se stala ve směru na Brno před 11.00. Směr na Prahu byl dočasně uzavřený kvůli zásahu záchranářů. Provoz se tam podařilo obnovit po poledni.

Na místě jsou záchranné složky. „Staly se dvě nehody. Při jedné se srazily dva kamiony a jedno osobní auto,“ uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová.

Část vozidel začala po hromadné nehodě hořet. „Osobní auto je komplet zasažené, stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Škody způsobené požárem budou v milionech korun, doplnil. Hasiči byli na místě do sedmi minut, vyhlásili druhý stupeň poplachu, na místě měli 12 kusů techniky.

Tři lidé včetně dítěte zemřeli před příjezdem záchranářů. Záchranná služba na místě ošetřila tři zraněné, těžce zraněnou ženu a dva středně těžce zraněné muže převezli do brněnské fakultní nemocnice v Bohunicích, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Mluvčí nemocnice Pavel Žára řekl, že nebude poskytovat informace o stavu pacientů.

Auta, která zůstala v koloně před místem nehody ve směru na Brno, policie otočila zpět a vyvedla z dálnice přes exit Kývalka. Vozy z dálnice sjížděly buď na exitu 182 Kývalka nebo už na exitu 178 Ostrovačice, v obou případech se ale celý den dostávaly do kolon na objízdných trasách. Na dálnici se popojíždělo zhruba už od Devíti Křížů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme