Po srážce kamionu a autobusu v Brně zemřela jedna žena. Další lidé jsou zranění

Ve Vídeňské ulici v Brně ve čtvrtek před polednem narazil nákladní vůz do zájezdového autobusu, jedna z cestujících zemřela navzdory resuscitaci. Další dvě ženy záchranáři převezli s lehkým poraněním do nemocnice. Na místě ošetřili i další cestující, uvedli mluvčí záchranných složek. Místo nehody bylo špatně průjezdné, tvořily se kolony, zpoždění nabíraly i linkové autobusy.

Aktualizováno Brno (Aktualizováno: 16:44 19. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po nehodě autobusu je na místě osm zraněných. | Zdroj: Policie České republiky

Nehoda se stala kolem 11.50. „Devětapadesátiletý řidič autobusu zastavil na tříproudé výpadovce ve směru z Brna. Za ním jedoucí kamion se stačil vyhnout. Za ním jedoucí řidič dalšího nákladního vozu už nestačil adekvátně reagovat,“ uvedl na webu mluvčí policie Bohumil Malášek. Vyhýbací manévr se řidiči podle policie nepovedl a narazil pravou částí vozu do levé zadní části autobusu.

Hasiči museli z autobusu vyprostit devětašedesátiletou cestující. Svým zraněním podlehla, řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. „Dále evidujeme dvě pacientky, obě ženy utrpěly lehká zranění. Poskytli jsme jim přednemocniční péči a převezli do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích. Zkontrolovali jsme zdravotní stav všech cestujících, bylo-li třeba, ošetřili jsme například drobné oděrky,“ uvedla mluvčí. Policie i hasiči evidovali osm zraněných, z toho sedm lehce. V autobusu podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky cestovalo 23 pasažérů a řidič.

Při nehodě autobusu a kamionu v Brně zemřela jedna z cestujících, resuscitace nebyla účinná. Dvě další zraněné ženy záchranáři převezli do nemocnice.

14:05 – 19. 09. 2019

5

Autobus patří pražské firmě Pragotour. Majitel a jednatel společnosti Jiří Vlasák uvedl, že na místo nehody firma vyslala náhradní dopravu, aby dvoudenní zájezd mohl pokračovat, i osobní auto pro zraněné. „To jsme ještě netušili, že to má takové smutné pokračování,“ uvedl Vlasák k úmrtí. Škodu na voze zatím firma nezná. „Autobus je pojištěný, to není podstatné. Podstatní jsou cestující,“ dodal majitel firmy.

Vídeňská byla v místě ve směru z Brna neprůjezdná, asi hodinu a půl se jezdilo po souběžné silnici, poté policie zprůjezdnila jeden ze tří jízdních pruhů. Uzavřené byly asi dvě a půl hodiny i oba sjezdy z D1 na exitu 194. Na výjezdu z Brna se tvořily kolony. Omezení na silnici skončilo kolem 16.00.

Kvůli hustému provozu se podle webu integrovaného dopravního systému zpožďovaly i některé autobusové linky, například 104, 105, 108 nebo 505. Zdržení dosahovalo až 20 minut.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme