V brněnské nemocnici se mezi personálem rozšířil koronavirus. Infikováni jsou i někteří pacienti

Na klinice geriatrie a praktického lékařství Fakultní nemocnice Brno se mezi personálem rozšířila nemoc covid-19. Nakazilo se i několik pacientů nemocnice. Radiožurnálu to potvrdil ředitel nemocnice Jaroslav Štěrba. Přesný počet infikovaných ani rozsah zavedených opatření vedení nemocnice komentovat nechtělo.

Tento článek je více než rok starý.

Brno (Aktualizováno: 19:15 3. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice v Brně přijme v pondělí odpoledne pacienty s nákazou koronavirem

Fakultní nemocnice Brno | Zdroj: Wikimedia Commons

„Samozřejmě že to ovlivňuje chod dotčených pracovišť. Musíme podnikat opatření směřující k omezení chodu tam, kde infekce propukla, a posílit personál jinde. Ale to jsou běžné provozní věci, které budou přicházet,“ uvedl pro Radiožurnál ředitel nemocnice Jaroslav Štěrba.

Část personálu je tak aktuálně v karanténě, více než 10 nakažených pacientů bylo přemístěno na infekční oddělení. Podezření na infekci je i u několika dalších lidí z oddělení geriatrie a praktického lékařství, které bylo dezinfikováno a funguje v omezeném režimu. Jeho lůžková část by se měla znovu otevřít během čtvrtečního dne.

Nemocnice také omezila příjem ve spolupráci s okolními zdravotnickými zařízeními.

Podle dat ministerstva zdravotnictví bylo v Česku od vypuknutí epidemie zaznamenáno 9414 případů nákazy. Největším ohniskem koronaviru v Česku je nyní Důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné, kde bylo k úterý pozitivně testováno 369 lidí.

V celém Česku bylo ke středečnímu večeru 2341 nakažených, od začátku pandemie pak 9374. Hospitalizováno je v celém Česku s nemocí covid-19 131 pacientů. Na onemocnění zemřelo 325 lidí. 

Hana Florianová, ada, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme